Tóth Tamás már Rióban készül

2016.08.11.Korábbi hírek

Szerdán hajnalban felszállt egy Magyarországról Brazíliába tartó repülogép, rajta a tehetséges és reményekkel teli olimpikonunkkal, Tóth Tamással. Nyolc órányi repülés hosszú ido, ám ennél jóval nagyobb utat járt be Tomi, míg végül landolhatott a brazil reptéren.

Aki ismeri Tamást, tudja, hogy közvetlen és vidám jellemével másokat is könnyen jó kedvre derít, ám emellett mindig pontosan tudja, hogy mit akar. Így volt ez már gyerekkorában is, hiszen hamar rájött, hogy az asztalitenisz kihívásai számára kevésnek bizonyulnak. Mivel négy éves kora óta úszott, a sportági alap már megvolt a késobb választott triatlonhoz. Ez a határozottság kitartással párosult, így az évek folytán egyre több versenyen vett részt ahol számos alkalommal a dobogón láthattuk.

2007 óta a Budaörsi Triatlon Klub tagja és ettol kezdodoen látványos szárnyalásba kezdett. A hazai versenyeken és az Országos Bajnokságokon kimagaslóan jól teljesített, többször is a dobogó legfelso fokára állhatott.

2008-ban a tiszaújvárosi Junior Európa Kupán ezüstérmet szerzett, 2010-ben a budapesti Aquatlon Világbajnokságon az U23-as kategória negyedik legjobbja lett, a 2013-as Ázsia bajnokságot pedig megnyerte! Tagja volt annak a csapatnak, amelyik a vegyes-váltó Világbajnokságon harmadik helyen zárt, s ezzel megszerezte a sportág elso magyar érmét felnott világbajnokságról.

Az élsport mellett az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen sportszervezo szakon végzett.
Az olimpiai kvalifikáció elso idoszakában szerzett lemaradást az utolsó félévben teljeséggel behozta, ez azonban azzal járt, hogy egyik hétvégérol a másikra a világ különbözo pontjain versenyzett. A sok kimeríto utazás és elfoglaltság azonban nem tántorította el céljától: a kemény munka meghozta a várt eredmény és Tamás kvótát nyert a 2016-os riói Olimpiai Játékokra.

Alig egy hónap telt el azóta, hogy a tiszaújvárosi Világkupán mindannyian neki szurkoltunk és legnagyobb örömünkre bronzérem csilloghatott a nyakában, ma pedig már Rióban készül élete elso Olimpiájára.

Tóth Tamás augusztus 18-án a 27-es számmal áll rajthoz a riói Copacabanán!

Sok sikert Tomi!

Hajrá Magyarok!

(Fotó: Korecz Márk)

A témakör egyéb hírei

Triatlon rajzpályázat

RAJZPÁLYÁZAT Rajzpályázatot hirdetünk, melynek témája a Triatlon sportág. A nyertes egy olimpiai "A" kerettagok által aláírt pólót kap, melyet a Tiszaújvárosban megrendezésre kerülő világkupán vehet...