Vanek Margit a célegyenesben

2016.08.17.Korábbi hírek

Elérkezett az olimpia hete, amikor a férfi mezonyt már csak egy, a noket pedig három nap választja el attól, hogy a világ legjobb triatlonistáiként megmérettessenek.
Ezt az élvonalbeli noi mezonyt erosíti Vanek Margit is.

A budaörsi lány számára már gyerekkorban eldolt, hogy a sport fontos szerepet fog játszani az életében. Két bátyját követoen o is az úszással ismerkedett meg eloször, innen tért át 18 évesen a triatlonra. Az úszó múlt sokat jelentett, a kerékpáron és a futáson azonban többet kellett dolgoznia, ahhoz, hogy ne sérüljön könnyedén. Kétség nem fért hozzá, hogy Margit és testvére, Ákos, nagyon tehetségesek, így eloször az edzések majd a versenyek száma nott.

Hazai és külföldi versenyeken is egyre szebben szerepelt, számos alkalommal lehettünk rá büszkék.
2010-ben az Kazahsztánban megrendezett Ázsia Kupáról ezüstérmesként jött haza, néhány hónappal késobb pedig a dobogó legfelso fokára állhatott a budapesti Aquatlon Világbajnokságon.
2013-ban a törökországi Alanyában rendezték meg az Európa Bajnokságot, ahol Margit egyéniben 7., vegyes-váltóban pedig 5. lett. Ugyanebben az évben a holteni Európa Kupán a negyedik helyen végzett.
Nagyot dobbant a szívünk 2014-ben, amikor a tiszaújvárosi Világkupán hazai közönség elott Margit ezüstérmet szerzett!

A tavalyi év az olimpiai kvalifikáció jegyében zajlott, ezért a megmérettetések szinte szünet nélkül követték egymást, azonban egyenletes teljesítményének köszönhetoen már osszel biztossá vált az olimpián való indulása.

Margit maximalizmusa az élsporton túl a tanulásban is megmutatkozott, hiszen mindig kimagaslóan jó eredményei voltak. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi karán biológusként diplomázott.

A 2016-os szezon középpontjába a felkészülés került, amit remekül megkoronázott a Vegyes-váltó Európa Bajnokságon szerzett harmadik hely – amivel a csapat megismételte a 2014-es Világbajnoki sikerét – valamint a spanyolországi Európa Kupán egyéniben elért elso hely!

A Budaörsi Triatlon Klub versenyzoje a többi magyar triatlonos olimpikonnal együtt már Rióban edz és készül, hiszen napokon belül eldördül a rajtpisztoly.

Vanek Margit augusztus 20-án a 49-es számmal áll rajthoz a riói Copacabanán!